Aktuality   Predpoveď počasia Aktuálne počasie   Letoviská Voda Hory Snehové správy Web kamery Turist Info Zdravie Astro Pranostiky Slnko Mesiac Meniny Horoskopy Lunárny kalendár Agro Lexikón   Služby Kontakt
Vyhľadávanie
Náhľad kamier
Mesiac sa nachádza v znamení Strelec.


22.10.2017 (13:57) - 24.10.2017 (02:12)

Zdravie  
    Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Ak ste zdraví, chodievajte do sauny. Sauna posilňuje imunitný systém, má pozitívny vplyv na náladu a kvalitu spánku, vedie k otužovaniu. Pravidelný pohyb zvyšuje fyzickú odolnosť a kondíciu, nehovoriac o hormóne šťastia, ktorý sa športom vyplavuje do tela a pomáha pri strese a depresii. Rozkročte sa na šírku ramien a pokrčte kolená. Preneste váhu na jednu nohu, druhú oprite o pätu, špičku pritiahnite hore. Po chvíli strany vystriedajte.


Záhrada  
    Oberte zvyšné jablká a hrušky. Zberajte neskoré ovocie, nakopcujte maliny.Lunárny kalendár 
    Je spôsob počítania času, ktorý sa zakladá na pozorovaní mesačných cyklov. Jeho určujúcou jednotkou je synodický alebo aj lunárny mesiac - teda doba, za ktorú sa Mesiac vráti do rovnakej polohy voči Slnku vzhľadom na pozemského pozorovateľa. Najčastejšie trvá od novu do novu, je to vlastne doba vystriedania fáz Mesiaca. Lunárny mesiac trvá 29 dní 12 hodín 44 minút a 2,8 sekúnd, priemerne 29,5 dňa. V lunárnom roku sa tak striedajú 29 a 30 dňové mesiace. Lunárny rok má 354 dní – je teda kratší ako rok solárny (doba obehu Zeme okolo Slnka), ktorý má 365,25 dní. Na vyrovnanie straty sa približne každé tri roky vkladá priestupný mesiac. Priestupný rok má teda 13 mesiacov.

Všetkými znameniami zverokruhu prejde Slnko počas jedného roka, Mesiac počas jedného obehu okolo Zeme a v každom znamení zotrvá 2 až 3 dni, v priemere 2 a štvrť dňa.

V lunárnom kalendári sú zohľadnené všetky fázy a postavenia Mesiaca voči Slnku a Zemi, v akom znamení zverokruhu sa nachádza, jeho pribúdanie, ubúdanie, približovanie či vzďaľovanie sa od Zeme, všetky vplyvy, ktoré pôsobia a ovplyvňujú nielen prírodu, ale aj všetky živé organizmy na našej planéte, teda aj nás, naše telo a psychiku...

Zdroj: Lunárny kalendár 2017, Lunárny kalendár Krásnej panej 2017

 
 
Letenky
Pelikan